^
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
  
  
  
Get Adobe Flash player

O nas

Podstawowe informacje o naszym Żłobku

Celem naszego żłobka jest zapewnienie opieki dla dzieci w wieku od 20 tygodnia życia do 3 lat, w szczególnych przypadkach do lat 4 oraz stworzenie sprzyjających warunków do rozwoju  i uczenia się  w atmosferze najbardziej zbliżonej do domu rodzinnego. Stworzyliśmy przyjazne  miejsce, w którym dzieci mogą zaspakajać potrzeby emocjonalne, społeczne i poznawcze, zdobywać nowe umiejętności oraz doświadczać relacji z rówieśnikami.

W naszej placówce kierujemy się indywidualnym podejściem, uwzględniamy potrzeby dzieci, ich możliwości oraz zainteresowania. Koncentrujemy się na codziennym życiu w placówce rozwijając wiele umiejętności, które pozwalają dzieciom stać się samodzielnymi.

Stwarzamy warunki do różnorodnych zabaw oraz możliwości doświadczania ruchu oraz poznawania świata poprzez zmysły. W naszej placówce ważną rolę odgrywa przestrzeń, która poprzez odpowiednią aranżację stwarza bezpieczne i inspirujące dla dzieci środowisko.

Szczególną wagę przykładamy do budowania dobrej współpracy z rodzicami oraz programu adaptacyjnego, który pozwala złagodzić stres związany z przejściem z domu do żłobka.

Zespół placówki

Zespól składa się z wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i medycznej (pielęgniarka) oraz personelu wspomagającego funkcjonowanie żłobka.

Zespół pedagogiczny przeszedł dodatkowe szkolenia rozwijające kompetencje pracy z dziećmi w wieku od urodzenia do 3 roku życia ze specjalistą z Instytutu Małego Dziecka oraz ekspertami od spraw związanych z bhp i ratownictwem medycznym.

Copyright © 2015. Żłobek Gminny w Debrznie